Avukat Kayıt Kayıt

Deneyimli Avukat


  1. Ana Sayfa
  2. Mevzuat
  3. Deneyimli Avukat
Tecrübeli Avukat

Deneyimli Avukat

  • 2018-08-27

Bir avukat tutacaksanız rakamların yanınızda olduğunu düşünebilirsiniz. Her sene binlerce hukuk fakültesi mezunu duruşma salonlarına katılmak için mezun oluyor. Bir çoğu kendi başına bu mücadeleye katılıyor veya yerleşik hukuk bürolarında stajer olarak hukuk danışmanlık dünyasına katılıyor.

Peki o zaman avukat tutmak için bir dava konunuz var ise en uygun avukatı nasıl seçersiniz. Bakın en iyi değil, en uygun diye söze başlıyoruz. Bu cümlenin nedenini sizin hayatınızı etkileyecek kadar önemli.

Yine başa dönersek Türkiye'de pratik olarak bu kadar avukat sayısıyla, yasal gereksinimleriniz için bir uygun bir avukat bulmanın hiçte kolay bir iş olmadığı açıktır.

Ülkemizde her ne kadar uygulandığı meçhul olsa da avukatlar reklam yapamaz. Bu sebeple tavsiyeler ve kişisel araştırmalar doğru avukat seçiminiz için ilk kriterler olacaktır.

Bir avukat bulmanın en iyi yollarından biri elbette tavsiyelerdir. Ancak buradaki sıkıntı tavsiyeyi nereden aldığınız olacaktır.

İlk olarak hukuki sorununuzu kendiniz çok iyi tanımlamanız gerekir. İyi bir boşanma davası atlatmış arkadaşınız için muhteşem olan bir avukatın sizin bambaşka olan bir hukuki sorunuz için ne kadar uygun olacağı muallaktır.

  • Etiketler:
  • Sayfamızı Paylaşın:

Sayfa Yorumları

Yorum Ekleyin